Медична планетаВиявлені генетичні причини хронічної ниркової недостатності

12.04.2010

 

Изображение с сайта www.summitmedicalgroup.comУчені виявили два десятки генів, які відіграють важливу роль в розвитку хронічної ниркової недостатності (ХПН), повідомляє ВВС. Дослідження було виконано міжнародною групою фахівців під керівництвом Джима Вілсона (Jim Wilson) з шотландського Університету Едінбургу (University of Edinburgh). Звіт про їх роботу опублікований в журналі Nature Genetics.

 

Фахівці проаналізували спадкову інформацію більше 67 тисяч європейців, 5800 з яких страждали ХПН. Дослідники спробували виявити однакові гени у пацієнтів з високим рівнем цистатіну З і креатиніну в крові. Ці речовини виводяться нирками, тому їх вміст в крові є показником ниркової функції.

 

В ході аналізу спадкової інформації, учені виявили 13 генів, які частіше зустрічалися у пацієнтів з ХПН і іншими порушеннями функції нирок. Крім того, були виявлені ще сім генів, які частіше зустрічалися у людей з порушеннями секреції креатиніну.

 

За словами Вілсона, проведене дослідження дозволить розробити нові методи лікування ХПН. Проте він додав, що розробка і впровадження цих методів в клінічну практику займе декілька років.

 

Хронічна ниркова недостатність - це стан тривалістю від трьох місяців, при якому в результаті прогресуючого захворювання нирок відбувається поступова загибель ниркової тканини і зниження їх функції. У 75 відсотках випадків причинами ХПН є гломерулонефрит, цукровий діабет і артеріальна гіпертензія. При лікуванні ХПН показана дієта з пониженим вмістом білка і солі, корекція порушень обміну речовин. На пізніх стадіях захворювання пацієнтам необхідний регулярний гемодіаліз або пересадка нирки.


return_links(); ?>