Американські учені розробили штучну шкіру для генної терапії
Медицина: новини і огляди

Американські учені розробили штучну шкіру для генної терапії

12.01.2010

Американські учені з'ясували, що генну терапію можна проводити з використанням ділянок штучної шкіри. Дослідження нового методу провела група фахівців Національних інститутів охорони (National Institutes of Health) здоров'я в штаті Меріленд під керівництвом Джона Фогеля (Jon Vogel).

Дослідники виростили в лабораторії клітини рогового шару шкіри і фібробласти, що є клітинами сполучної тканини. У геном цих кліток вчені вбудували гени, що відповідають за вироблення передсердного натрійуретичного пептиду (ПНП). Цей гормон виробляється клітинами серцевого м'яза і забезпечує розширення судин і зниження кров'яного тиску.

Після цього вирощені клітини були поміщені на гелевидну матрицю, де вони сформували шари відповідно до будови шкіри. Ділянки тканини, що вийшла, були пересаджені на спину лабораторних мишей.

Через декілька тижнів після трансплантації шкіра прижилася, і її клітки стали виробляти ПНП. В результаті, за даними дослідження, рівень артеріального тиску у тварин знизився і залишався низьким навіть після того, як їм стали давати їжу з підвищеним вмістом солі.

Фогель заявив, що ділянки штучної шкіри підходять для використання в тих випадках, коли виникають труднощі з введенням в організм гормонів і інших білків. Він також відзначив, що у разі потреби шкіра може бути легко видалена. За словами Фогеля, на наступному етапі роботи дослідники протестують нову методику на свинях.