Довге сидіння перед телевізором підвищує ризик передчасної смерті
Медицина: новини і огляди

Довге сидіння перед телевізором підвищує ризик передчасної смерті

12.01.2010

Ризик смерті від серцево-судинних захворювань залежить від кількості часу, який людина щодня витрачає на проглядання телепередач. Такого висновку дійшла група дослідників під керівництвом Девіда Данстена (David Dunstan) з Інституту Бейкера по вивченню серця і діабету (Baker IDI Heart and Diabetes Institute) в Мельбурні, Австралія. Звіт про їх роботу опублікований в журналі Circulation, що випускається Американською кардіологічною асоціацією (American Heart Association).

Учені використовували одержані протягом шести з половиною років дані спостереження за станом здоров'я 8800 австралійців у віці старше 25 років. За цей період померли 284 учасники дослідження, зокрема 125 померло від онкологічних захворювань, 87 - від хвороб серцево-судинної системи.

Крім часу, який добровольці щодня проводили перед телевізором, дослідники оцінювали їх вік, стать, обхват талії, а також рівень фізичних навантажень. З урахуванням цих чинників учені з'ясували, що при збільшенні часу проглядання телепередач на одну годину в день ризик смерті від серцево-судинних захворювань збільшується на 18 відсотків, від раку - на 9 відсотків, в цілому - на 11 відсотків.

За даними дослідження у добровольців, що щодня проводили перед телевізором більше чотирьох годин, ризик смерті по якій-небудь з причин перевищував аналогічний показник у тих, хто дивився телевізор менше двох годин, на 46 відсотків, при цьому ризик смерті від захворювань серцево-судинної системи збільшувався на 80 відсотків.

Данстен відзначив, що одним з найбільш несприятливих для здоров'я чинників при прогляданні телевізора є сидяче положення, в якому людина проводить тривалий час. По словах ученого, для профілактики хвороб серця і судин людям необхідно одержувати фізичні навантаження і уникати тривалого сидіння, як перед телевізором, так і в автомобілі або на роботі.