Звичне невиношування вагітності
Медицина: новини і огляди

Звичне невиношування вагітності

Вересень 2010 року

невиношування вагітності

Діагноз «звичне невиношування» ставиться, якщо у жінки було не менше двох мимовільних переривань вагітності на терміні до 37 тижнів (у інших країнах звичним невиношуванням вважають вагітність, що урвалася тричі). Найчастіше це відбувається в першому триместрі, приблизно на одному і тому ж критичному терміні. Звичайно звичне невиношування обумовлене станом здоров'я жінки і генетичними, анатомічними, інфекційними, ендокринними і іншими чинниками.

Обом у подружжі на етапі планування наступної вагітності рекомендується пройти повне обстеження. У нього звичайно входять: аналіз сперми, гістеросальпінгографія (УЗІ репродуктивної системи жінки, що виявляє можливе запалення маткових труб і яєчників); гістероскопія (огляд стінок порожнини матки для виявлення внутріматочних патологій); гормональні дослідження крові на предмет вірусних і статевих інфекцій (хламідії, мікоплазми, уреаплазма, герпес, цитомегаловірус), а також дослідження здатності крові згущуватися, що виявляє імунні порушення.

При мінімальних ознаках загрози переривання вагітності, а також на тих термінах, коли відбувалися попередні викидні, необхідні госпіталізація і спостереження лікаря. Під час вагітності рекомендується уникати фізичних навантажень.

З найранішого терміну вагітності жінці бажано знаходиться під лікарським контролем – у цьому випадку при виникненні небезпеки викидня буде можливість швидко діагностувати проблему і вибрати метод терапії або госпіталізацію, щоб зберегти вагітність.

Одна з найвірогідніших причин переривання вагітності на терміні до 8 тижнів - генетичні відхилення зародка. Консультація генетика допоможе виявити можливі передумови до невиношування: генетичні аномалії в розвитку зародка можуть передаватися по спадку або бути результатом близькоспорідненого браку. Причиною патологій можуть стати і чинники навколишнього середовища: підвищений радіаційний фон, контакт з отруйливими хімічними речовинами. Переривання на ранніх стадіях може також пояснюватися застосуванням протипухлинних або гормональних препаратів, у тому числі і контрацептивних. Часто причина у вірусних інфекціях, перенесених на перших тижнях вагітності (краснуха, грип, цитомегаловірусная інфекція, герпес).

Бажано, щоб від останнього переривання вагітності до зачаття пройшло від півроку до року: за цей термін жінка пройде обстеження, відновить здоров'я і емоційну рівновагу – це підвищить шанси на вдалу нову вагітність.