Таблиці розрахунку місяця зачаття
Медицина: новини і огляди

Таблиці розрахунку місяця зачаття

Вересень 2010 року

Діти

Методика планування статі дитини за допомогою таблиць, створених в Стародавньому Китаї і Японії. Є думка, що таблиця допомагає виявити закономірності, що визначають стать дитини, грунтуючись на датах народження майбутніх батька і матері і планованому місяці зачаття. Окрім календарних даних, ці стародавні таблиці не враховують ніякі інші чинники. Багатовікова практика застосування цих таблиць дозволяє на 60% передбачити вірогідність народження дитини бажаної статі. Варто враховувати, що ніякого наукового підтвердження цей і аналогічні методи планування статі не одержали.

Про китайські таблиці відомо, що вони, за переказами, були виявлені в стародавній гробниці при храмі у околицях Пекіна, де пролежали близько 700 років. В даний час оригінали зберігаються в одному з китайських музеїв. Японський метод планування статі дитини за допомогою календаря був відомий ще в ранньому середньовіччі. У обох країнах, а також далеко за їх межами, у цих таблиць є багато прихильників, які стверджують, що їх ефективність може досягати 90%, але наукового підтвердження дієвості методу не існує.

При роботі із старокитайською таблицею суміщають вік матері на момент зачаття (вертикальний стовпець) з планованим місяцем зачаття, який розташований по горизонталі. У клітці перетину цих рядків батьки знайдуть шукану стать майбутньої дитини (М або Ж).

Давньояпонська таблиця працює за принципом співвідношення місяців народження батька і матері. Місяці народження жінки розташовуються по вертикалі, місяці народження чоловіка — по горизонталі. У клітці їх перетину знаходиться число від 1 до 12. До таблиці додається графік, за допомогою якого майбутні батьки, що обчислили кодове число, можуть легко визначити найбільш відповідний місяць для зачаття дівчинки або хлопчика.

Точність цих таблиць вельми невисока, як і збіг результатів розрахунків — вони виявляються вірними не більше ніж в 60% випадків. Заради справедливості потрібно відзначити, що невідповідності можуть виникати унаслідок неправильного визначення місяця зачаття.