Розрахунок днів овуляції
Медицина: новини і огляди

Розрахунок днів овуляції

Вересень 2010 року

Овуляція

Уміння визначити період овуляції - виходу з яєчника доспілої і готової до запліднення яйцеклітини - важливо для тих, хто планує вагітність. Існує декілька різних способів визначення овуляції: її можна розрахувати за календарем менструації, визначити за допомогою вимірювання базальної температури, за деякими зовнішніми ознаками, або за допомогою сучасних методик – УЗІ, а також домашніх овуляционних тестів.
Як обчислити дні овуляції, вимірюючи базальну температуру?

Один з найпростіших методів: відразу після місячних температура тримається в межах 36,6-36,8, тобто нижче 37С, перед овуляцією вона знижується на декілька градусів, а потім різко піднімається до 37-37,2С і тримається до місячних. Базальну температуру (в роті, в піхві або в прямій кишці) вимірюють за допомогою звичайного термометра. Роблять це вранці, не встаючи з ліжка, протягом п'яти хвилин. Показники щодня фіксуються. Якщо нормальний нічний сон був порушений, показники можуть бути недостовірними. Наступного дня після овуляції відбувається підвищення температури - вона залишається підвищеною до кінця менструального циклу. Про овуляцію, що відбулася, можна судити ретроспективно по різниці температур в першій і другій фазах циклу, яка повинна складати 0,25-0,5° С. Наприклад, якщо базальна температура підвищується на 15-й день циклу протягом 2-3 менструальних циклів, то це означає, що протягом подальших циклів можна з великою вірогідністю чекати овуляцію на 14-й день циклу і начинать спроби зачаття на 2 дні раніші.

Овуляція може виражатися деякими змінами в звичному стані жінки, але всі вони суб'єктивні, і щоб їх відмітити, жінці знадобиться уважно прислухатися до себе. Це може бути підвищення сексуального ваблення в певні дні, болі, що тягнуть або колють, внизу живота, рідше - невеликі кров'яні міжменструальні виділення. Під час овуляції, як правило, міняється характер вагінального слизу: вона стає більш в'язкою, нагадує яєчний білок, збільшується кількість виділень.

Ультразвуковий моніторинг допоможе визначити динаміку зростання фолікулів: зможе побачити дозріваючий (домінантний) фолікул, який приймає «овуляторний» розмір – його наявність і є ознакою овуляції, а після її закінчення він зникне. УЗІ рекомендується провести кілька разів – до передбачуваної овуляції і далі кожні 2-3 дні.

Календарний спосіб менш точний, оскільки заснований на попередніх спостереженнях за часом овуляції у інших жінок, але не гарантує овуляцію у конкретної жінки. Даний метод може застосовуватися тільки при регулярних менструаціях. Овуляція звичайно відбувається за два тижні до початку чергової менструації, і для того, щоб обчислити день овуляції, жінка повинна знати тривалість свого циклу. Менструальним циклом вважається період від початку однієї менструації до початку іншої. Щоб обчислити день овуляції, потрібне до дати останньої менструації додати звичайну тривалість менструального циклу, а від одержаної дати відлічити назад 14 днів. Оскільки овуляція може відбутися трохи раніше або пізніше, а сперматозоїди в середньому живуть 3 дні, то рекомендується мати статеві акти протягом п'яти днів до розрахованої дати овуляції і двох днів після.


Цикл прийнято відлічувати з першого дня менструації (1-й день менструації - це 1-й день циклу). Середня тривалість циклу - від 21 до 35 днів, менструація звичайно продовжується від 3 до 7 днів, а овуляція, як правило, відбувається ближче до середини циклу, на 14-й день. Завагітніти під час менструації практично неможливо (хоча при нерегулярному циклі може зберігатися вірогідність не більше 1%). В деяких випадках (при циклі більше 25 днів) може відбутися пізня, на 18-20-й день циклу, овуляція, але зачаття у такому разі відбудеться до передбачуваної менструації, і те, що жінка приймає за неї - це менструальноподобноє кровотеча. Найраніше, коли може відбутися овуляція - це 8-10 день циклу, але місячні у такому разі тривають менше, всього 2-3 дні, і до моменту овуляції вже закінчуються. Навіть якщо незахищений статевий акт був під час менструації - вірогідність, що зачаття відбудеться, украй мала: сперматозоїд зберігає життєздатність всього 36 годин.


mastershurik.ru игровые автоматы онлайн вулкан на деньги