Обстеження жінки перед зачаттям
Медицина: новини і огляди

Обстеження жінки перед зачаттям

Вересень 2010 року

Обстеження жінки перед зачаттям

Повне медичне обстеження жінки, яка планує вагітність, допоможе виявити можливі захворювання, які можуть утруднити зачаття, ускладнити перебіг вагітності і негативно вплинути на здоров'я дитини. У план обстеження зазвичай входять консультації терапевта і гінеколога, УЗІ органів малого тазу і молочних залоз, кольпоскопія і цитологічне дослідження шийки матки і ряд аналізів. При необхідності призначаються дослідження гормонального фону, УЗІ щитовидної залози, консультації окуліста, лора і стоматолога.

Основні аналізи - це клінічний і біохімічний аналіз крові, а також дослідження крові на СНІД (ВІЛ), RW (сифіліс), гепатити B і C, групу крові і резус-фактор (щоб наперед з'ясувати ступінь ризику резус-конфлікту матері і плоду), аналіз крові на TORCH-інфекції (герпес, цитомегаловірус, токсоплазмоз, краснуха) - під час вагітності вони небезпечні для життя плоду. У план дослідження також можуть входити наступні аналізи: кров на антитіла до хоріонічного гонадотропіну, на антитіла до фосфоліпідів, волчаночний антикоагулянт і коагулограма (тест на здатність згущуватися крові).

Інфекції, які передаються статевим шляхом, можуть утруднити настання вагітності і негативно вплинути на здоров'я майбутньої дитини, оскільки ослаблюють імунітет і провокують запальні процеси. Обом партнерам потрібно здати аналізи на хламідії, мікоплазмоз, уреаплазмоз, гонококи, вірус простого герпесу, папілломавіруси людини, гарднерелли, цитомегаловірус.

Зниження або підвищення показників певних гормонів в крові може бути симптомом різних захворювань, які можуть стати причиною безпліддя або вагітності, що завмерла.

УЗІ органів малого тазу на 5-7 день менструального циклу дає лікарю можливість виявити можливі патології або запальні процеси в матці, яєчниках і маткових трубах, оцінити вірогідність настання вагітності. Дослідження, проведене в динаміці, допоможе оцінити ступінь дозрівання фолікула, товщину ендометрія і визначити сприятливий для зачаття період.

Гістеросальпінографія маткових труб призначається, якщо виявлені проблеми із зачаттям, і потрібно визначити їх причину.