Теорія "оновлення крові"
Медицина: новини і огляди

Теорія "оновлення крові"

Вересень 2010 року

Стать дитини

Методика планування статі дитини, заснована на теорії крові, що "оновлюється". Відповідно до неї, в чоловічому організмі кров оновлюється кожні чотири роки, у жінок це відбувається на рік частіше. Прихильники методу вважають, що стать дитини визначається тим батьком, чия кров була "молодшою", а, означає, "сильнішою" на момент зачаття. При цьому необхідно враховувати всі випадки серйозної крововтрати (операції, травми, роди), оскільки оновлення крові відбувається і в цих випадках. Розрахунки виявляються вірні в 51–52% випадків, але ніякого наукового підтвердження метод не одержав.

Для цього потрібно вік чоловіка розділити на 4, а вік жінки — на 3. Залишки ділення порівнюються, і у кого це число виявилося більшим, той і визначатиме стать майбутньої дитини. Припустимо, чоловіку на момент зачаття 30 років, а жінка на п'ять років молодша. 30 – 28 = 2, 25 – 24 = 1. Отже, у цієї пари з більшою вірогідністю народиться хлопчик, оскільки 2 > 1. Якщо у жінки негативний резус, то все буде навпаки: чим менше у неї залишок від ділення, тим більше вірогідність народження дівчинки. Важливо враховувати і випадки крововтрати - наприклад, операції або пологи: ці події враховуються при підрахунках як рік (повне оновлення крові).

Точність прогнозів, одержаних за допомогою теорії оновлення крові, поступається результатам розрахунків по таблицях, розроблених в Стародавньому Китаї і Японії.

Дана теорія не має ніякого наукового або хоч би статистичного обгрунтування.