Медична планета


Ліки самостійно контролюватимуть регулярність прийому

 

1.04. 2010

Капсула с микрочипом. Фото разработчиковАмериканські вчені створили капсулу, яка повідомляє лікаря про те, що пацієнт прийняв ліки, передає Physorg. Пристрій було розроблено групою фахівців Університету Флоріди (University of Florida) під керівництвом Різвана Башірули (Rizwan Bashirullah).

 

Пристрій є звичайною капсулою для ліків, на яку наклеєні тонкі смужки срібла. Ці смужки є антеною і наносяться на поверхню капсули у вигляді фарби з наночастин металу. Антена підключена до мікрочіпа, розташованого усередині пристрою.

 

Коли пацієнт проковтнув капсулу, пристрій виробляє електричні імпульси дуже низької напруги. Мікрочіп перетворить їх в сигнал і передає через антену на зовнішній приймач, який зв'язується з мобільним телефоном або ноутбуком лікаря, повідомляючи про те, що пацієнт прийняв ліки. Потім капсула розчиняється, а мікрочіп проходить в кишечник, після чого безперешкодно виводиться з організму.

 

Працездатність нового пристрою учені перевірили, використавши різні моделі і тіла померлих. За словами Башірули, з капсулою в організм поступає менше срібла, ніж при вживанні водопровідної води. Він відзначив, що ця розробка дозволить уникнути безлічі ситуацій, коли пацієнти забувають або навмисно відмовляються приймати ліки.

 

За даними Американської асоціації кардіологів (American Heart Association), пацієнти, які страждають на  хронічними захворюваннями, звичайно приймають лише половину призначених лікарем ліків. Близько 10 відсотків госпіталізацій і 218 тисяч летальних випадків в рік пов'язано з порушенням графіка прийому препаратів.


return_links(); ?>