Кисень, розчинений в алкогольних напоях, полегшує похмілля
Медицина: новини і огляди

Кисень, розчинений в алкогольних напоях, полегшує похмілля

1.03.2010

Корейські учені виявили, що насичення алкогольних напоїв киснем прискорює переробку токсичних продуктів, що утворюються при метаболізмі спирту, таким чином зменшуючи побічні ефекти його споживання.

Потрапляючи в організм людини, алкоголь переробляється шляхом окислення спочатку до ацетальдегіду (токсичної речовини, що викликає похмілля), а потім до оцтової кислоти, яка використовується організмом у ряді біохімічних реакцій. Для окислення спирту необхідний кисень, що поступає з повітря, яке ми вдихаємо.

Дослідники з Національного університету Чхуннам в Течжоне припустили, що розчинений в алкогольному напої кисень може прискорити окислювальні реакції, понизивши токсичні ефекти спирту.

Щоб перевірити це припущення, вони провели три експерименти на 49 здорових добровольцях (30 чоловіках і 19 жінках), середній вік яких складав 27,2 роки. В ході цих експериментів порівнювалися ефекти: 240-міллілітрових порцій напою з вмістом 19,5 градусів з 8 і 20 мільйонними частинами розчиненого кисню; 360-міллілітрових порцій з такими ж концентраціями кисню і 360-міллілітрових порцій з 8 і 25 мільйонними частинами кисню.

Виявилось, що при вживанні напоїв з більшою концентрацією кисню час повного виведення алкоголю з крові зменшувався відповідно на 20,0, 23,3 і 27,1 хвилини, або приблизно на 6-7 відсотків.

За словами керівника дослідження Гван Ір Квона (Kwang-il Kwon) ступінь сп'яніння від рівних доз напою істотно не розрізнявся, проте підвищення концентрації кисню прискорювало протверезіння і знижувало токсичні ефекти ацетальдегіду, тобто зменшувало похмілля.