Розроблено імплантант для запобігання епілептичним припадкам
Медицина: новини і огляди

Розроблено імплантант для запобігання епілептичним припадкам

10.12.2009

Американські учені розробили пристрій, що розпізнає епілептичний припадок, що наближається, і що запобігає його електричними імпульсами.

Від 30 до 50 відсотків хворих на епілепсією не можуть повністю позбавитися судом за допомогою ліків. Враховуючи те, що на це захворювання страждають від 5 до 10 чоловік з тисячі, альтернатива лікарської терапії або добавка до неї необхідні десяткам мільйонів пацієнтів у всьому світі.

Епілептичний припадок відбувається, коли з тієї або іншої причини в якій-небудь ділянці мозку з'являється вогнище підвищеної електричної активності, яка настільки сильна, що розповсюджується на сусідні ділянки мозку, що проявляється судомами.

Каліфорнійська компанія Neuropace розробила пристрій, що імплантується в порожнину черепа, який реєструє електричну активність, передуючу нападу, і нейтралізує серією електричних імпульсів.

Щоб запрограмувати прилад для кожного конкретного пацієнта, лікар повинен точно визначити місцезнаходження вогнища електричної активності в мозку за допомогою електроенцефалографії і електрокортикографії. Потім протягом так званого періоду оптимізації уточнюється характер судом у хворого і підбирається нейтралізуюча його імпульсация.

У клінічних випробуваннях за участю 200 хворих, яким не допомогла лікарська терапія, пристрій знижував частоту судом на 29 відсотків. При цьому значущих побічних ефектів лікування зафіксовано не було, окрім зворотніх ускладнень імплантації.

Крім запобігання припадкам, прилад реєструє електричну активність мозку пацієнта і за допомогою бездротового датчика передає ці дані в комп'ютер для пересилки лікуючому лікарю.