Тяга дітей до солодкого посилюється при депресії і схильності до алкоголізму
Медицина: новини і огляди

Тяга дітей до солодкого посилюється при депресії і схильності до алкоголізму

10.03.2010

Американські учені виявили, що реакція дітей на інтенсивний солодкий смак залежить від їх генетичної схильності до алкоголізму і проявів депресії, що є наявними.

Дослідники з Центру Монелла у Філадельфії припустили, що, оскільки солодощі і алкоголь діють схожим чином на багато частин системи насолоди мозку, любов до особливо солодких продуктів може підвищуватися у дітей з сімейною схильністю алкоголізму. Крім того, учені вирішили перевірити, чи не володіє солодке антидепресивною дією.

В ході експерименту 300 дітям у віці від 5 до 12 років запропонували вибрати найбільш приємний з п'яти напоїв, що були різній концентрації розчинами сахарози (харчового цукру) у воді. Також серед дітей провели експеримент, що виявляє симптоми депресії, а їх батьки повідомили вчених про випадки алкогольної залежності в сім'ї.

У 49 відсотків дітей опинилися родичі, що страждали алкоголізмом; приблизно у чверті були виявлені симптоми депресії.

Виявилось, що перевагу найбільш солодкого напою віддали 37 дітей з проявами депресії, у яких при цьому були алкоголіки в сім'ї. На їх смак найбільш приємним виявився 24-процентний розчин сахарози, що відповідає 14 чайним ложкам цукру в стакані води. Це зразково удвічі солодше, чим типові солодкі газовані напої. Решта учасників експерименту віддала перевагу 18-процентному розчину сахарози.

Керівник дослідження Джулі Меннелла (Julie Mennella) відзначила, що отримані результати не дозволяють однозначно віднести любов до солодкого в дитинстві до чинників ризику алкоголізму в майбутньому.