Солодка газована вода сприяє розвитку раку підшлункової залози
Медицина: новини і огляди

Солодка газована вода сприяє розвитку раку підшлункової залози

8.02.2010

Американські учені виявили, що вживання двох і більш стаканів солодких газованих напоїв в тиждень підвищує ризик розвитку раку підшлункової залози майже удвічі.

Дослідники з Міннесотського університету проаналізували дані по 60 524 чоловіках, одержані в ході 14-річного Сінгапурсько-китайського дослідження (Singapore Chinese Health Study). За ці роки рак підшлункової залози розвинувся у 140 учасників дослідження.

Виявилось, що у добровольців, які споживали дві і більш (в середньому п'ять) порцій солодкої газованої води в тиждень, ризик розвитку цього виду раку на 87 відсотків вищий, ніж в інших. При цьому зв'язки між споживанням фруктового соку і раком підшлункової залози виявити не вдалося.

За словами керівника дослідження доцента Марка Перейри (Mark Pereira), така дія газованої води може бути пов'язана з високим вмістом цукру, стимулюючого вироблення в острівцях підшлункової залози інсуліну, який, у свою чергу, сприяє зростанню ракових кліток. Крім того, виявлена закономірність може бути слідством того, що любителі солодких газованих напоїв менш схильні до здорового способу життя.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.
автоинструктор женщина минск . caller index open caller index . biologique recherche